Рух по мокрій дорозі

Під час дощу, особливо небезпечно в перші хвилини руху, коли дорога стає вологою, а наявна на ній пил утворює шар змащення, який призводить до ковзання автомобіля.

Через деякий час бруд змивається дощем, і рух по дорозі стає більш безпечним, проте необхідно врахувати, що гальмівний шлях на мокрій дорозі збільшується в 2 рази в порівнянні з сухою.

При русі по мокрій дорозі в дощову погоду може виникнути гідропланування. Сутність цього небезпечного явища полягає в тому, що при великій швидкості руху (для легкових автомобілів – 80- 85 км / год) під передніми колесами утворюється водяний «клин», в результаті чого перед шинами збирається вода.

При цьому колеса іноді «підіймаються» на водяну подушку (клин), шини втрачають зчеплення з дорогою і автомобіль в цей момент стає некерованим. У таких випадках водій повинен негайно знизити швидкість, щоб запобігти заносу або перекидання автомобіля навіть на прямій ділянці дороги.

При русі по калюжах вода може потрапити на гальмівні колодки, що істотно знизить ефективність дії гальмівної системи. Для просушування їх необхідно при русі на невеликому відрізку шляху кілька разів натиснути на гальмівну педаль, в результаті нагрівання гальмівних колодок вода випарується і ефективність гальмівної системи відновиться.

Ми навчаємо водіїв, з якими нам їздити по  одним дорогах!

Правильне навчання – Правильний рух!

(044) 222-86-15
(067) 391 68 82
(093) 927-38-09