Основи автотранспортного права

  1. Учасник дорожнього руху може оскаржити дії працівника Державтоінспекції, якщо не було надано сприяння в організації буксирування транспортного засобу при виникненні в дорозі технічної несправності; якщо не було реагування на заяву пішохода про порушення водієм Правил.
  2. Водій може бути позбавлений права на керування транспортним засобом внаслідок погіршення стану здоров’я, що перешкоджає безпечному керуванню транспортним засобом; при наявності відповідних матеріалів про невиконання водієм встановлених Правилами обов’язків.
  3. При зупинці транспортного засобу на вимогу працівника поліції, водій має право знати причину зупинки, прізвище та посаду працівника поліції, про відповідність прийнятих заходів чинному законодавству.
  4. Водій під час руху може відступати від обов’язків, передбачених ЗУ “ПРО дорожній рух” у разі виникнення ситуацій, які від нього не залежать, коли іншими засобами неможливо запобігти власній загибелі чи каліцтву громадян.
  5. Легкові і вантажні автомобілі, що належать громадянам, які використовуються для індивідуальних потреб, підлягають державному технічному огляду один раз на два роки.
  6. За порушення ПДР особа,  яка притягається до відповідальності має право: ознайомитися з матеріалами справи, давати пояснення і докази, подавати клопотання.
  7. Особа, яка допустила порушення ПДР, має право: надавати пояснення за фактом  порушення Правил, знайомитися з текстом протоколу, письмово викладати мотиви своєї відмови від підписання протоколу.
  8. Повторне порушення Правил за рішенням суду може бути вилучено транспортний засіб за керування їм з підробленим номерним знаком, зі свідомо прихованим номерним знаком, за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.
  9. Схема дорожньо – транспортної пригоди підписується працівником поліції, учасниками події, понятими.
  10. При 10-денному терміні подання скарги з дня винесення постанови по справі про порушення ПДР призупиняється виконання його рішення.
  11. За порушення Правил, внаслідок чого потерпілому  заподіяні середньої тяжкості тілесні ушкодження, до водія може бути застосована одна з цих заходів з урахуванням обставин події: штраф, виправні роботи, обмеження волі з позбавленням права керування транспортними засобами або без такого.
  12. За порушення Правил, внаслідок якого настала смерть потерпілого або йому заподіяні тяжкі тілесні ушкодження, водій може бути позбавлений волі до восьми років.
  13. До водія за вчинення з його вини дорожньо – транспортної пригоди, яка стала причиною загибелі кількох осіб може бути застосовано такі заходи: позбавлення права керувати транспортними засобами, позбавлення волі.
  14. За порушення Правил, яке спричинило дорожньо – транспортну пригоду, кримінальна відповідальність настає при його вчиненні у будь-якому місці, якщо є постраждалі люди.
  15. Водій, причетний до ДТП, який утік з місця її здійснення і не надав допомоги потерпілому, може бути звинувачений у скоєнні ДТП і в тому, що залишив потерпілого в небезпечному для життя стані.
  16. До адміністративної відповідальності за заподіяну шкоду внаслідок ДТП, якщо транспортний засіб переданий власником за дорученням іншій особі у тимчасове користування (управління), залучається тільки особа, яка керує транспортним засобом за дорученням.
  17. До водія за невиконання ним вимоги працівника поліції про зупинку транспортного засобу може бути застосовані штраф або позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів.
  18. Власник транспортного засобу звільняється від відшкодування збитків, заподіяних при ДТП, якщо пригода сталася з вини потерпілого, або якщо потерпілий, з вини якого сталася пригода, перебував у стані алкогольного сп’яніння, або якщо пригода сталася внаслідок непереборної водієм сили.
  19. Протокол про адміністративне правопорушення, який підписується водієм складається при скоєнні дтп , або якщо порушник Правил вимагає залучення до розгляду справи адвоката, або якщо водій затриманий за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.
  20. За повторне протягом року керування транспортним засобом, не зареєстрованим в установленому порядку, до власника може бути застосована міра у вигляді вилучення належного йому транспортного засобу.

Ми навчаємо водіїв, з якими нам їздити по  одним дорогах!

Правильне навчання – Правильний рух!

(044) 222-86-15
(067) 391 68 82
(093) 927-38-09